środa, 20 marca 2013

City Interative przykładem psychologii tłumu

Na wczorajszej sesji wykres cen CIA doskonale zaprezentował, co to znaczy psychologia tłumu i podejmowanie decyzji na podstawie paniki.


Na wykresie widać, że mino średnioterminowego trendu wzrostowego CIA znajduje się wciąż w długoterminowym trendzie spadkowym.
Na ostatniej sesji Kurs dosłownie runął w dół, przełamując linię trendu wzrostowego średnioterminowego i powracając w granice trendu spadkowego.

Jednak teraz zastanówmy się, czy ostatnia wyprzedaż była poparta jakimikolwiek informacjami ?
Inwestorzy wystraszyli się, że najnowsza gra spółki City Interactive została źle odebrana (analizując recenzje na forach) i przez to panicznie zaczęli jeden po drugim wyprzedawać akcje.

Jednak czy te informacje były rzetelne? Spółka informuje, że gra rozchodzi się w tempie większym niż poprzednia wersja Snipera.
Dodatkowo CIA opóźniało premierę gry, co również wzbudziło niepokój wśród inwestorów, przez co po ukazaniu się gry akcje zaczęły się obsuwać, sugerując realizację zysków spekulantów.

Ukazanie się premiery później niż planowano było bardzo dobrym posunięciem, gdyż premiera gry nie została stłumiona przez gry liderów rynku gier komputerowych, którzy wydawali w podobnym czasie swoje nowe gry.

Być może obawy inwestorów spowodowały, że poprzednia cena za akcje była zbyt wysoka aby wejść w spółkę, jednak po zdyskontowaniu obaw i zrealizowaniu zysków spekulantów aktualna cena jest dobrą okazją do zakupu pakietu. Po wyprzedaży zainteresowanie spółką znacznie wzrosło.

Należy też przypomnieć, z CIA to nie tylko Sniper 2. Spółka na wiele innych gier w swoim asortymencie.
Możliwe również, ze po premierze Snipera 2 gracze zaczną powracać do poprzedniej wersji, przez co może odświeżyć się również popyt na Snipera 1.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz